Töö ja pidu

Viimasel ajal on meil tööd üpris vähe olnud, tänaseks olen viis päeva veetnud rattal istumata ja paratamatult on mõtteis võrdlus koolivaheajaga: praegu saan puhata, aga tean, et töö on tulemas. Suurema osa ajast olen ju saanud vaheaegu nautida (kool, ülikool, töötamine koolis) ning justkui elu tahaks ka siin väikest puhkust anda. Kui päris aus olla, ega ma väga ei kurda küll 🙂

DSC_6649.JPG

Viimaste päevade tegevus ongi kõikide seriaalidega järjepeale jõudmine (Netflix & chill), sõpradega väljas käimine, aiandusega tegelemine (kahjuks mingid putukad tegid mu kurkidega 1:0 ja ma pidin nad uuesti istutama) ning broneeringutega tegelemine. Viimane ongi põhjus, miks ma väga ei muretse selle üle, et praegu tööd ei ole. Nimelt peaaegu iga päev võtame vastu broneeringuid, mistõttu novembri lõpuni on meil kõikidel päevadel tuur või kaks ning nüüd on laekumas ka aastalõpu bronnid.

Inimesed, kes on väsinud töötamast terve see aeg ja pikalt unistanud puhkusest, on nüüd asju käsile võtmas ja seetõttu ma ei imesta, et just hetk tagasi laekus meile broneering rattatuuriks 19.aprill 2019. Ma olen selle üle väga õnnelik ja tänulik, asjad on kenasti kõik käima läinud ja aina paremaks, hurraa!

DSC_7180

Huraa saab hõisata ka Cartagena iseseisvuspäeva auks. Esimesest külastusest Colombiasse on selge, et kohalikele meeldib pidutseda ja kinnitust sain topelt sellele eelmine aasta, kui osalesin peol, mis tähistas seda, et inimesed saavad tähistada iseseisvuspäeva 😀 Miks mitte? It’s a free world. Seekord on mul võimalus osa võtta kõikidest nendest pidustustest, mis tähendab, et järgmine nädal saab tihe töö- ja peonädal olema.

Täpsemalt öeldes, tähistamine algas juba 2.novembril tasuta kontserdiga, jätkus paraadi ja Club Colombia Oktoberfestiga ning saab täieliku hoo sisse 8.novembril toimuva suure iseseisvusparaadiga. Siinsed paraadid ei ole niivõrd militaarmarssimised, kui uhked kostüümid, inimesed ja asutused seotud iseseisvuse, kultuuri ja ajalooga. Hõigatakse, lauldakse, tantsitakse, visatakse värvitud maisipulbrit (maizena) ja väikeseid paugukaid (buscapies), mis suurt lärmi teevad. Mitmetes erinevates naabruskondades toimuvad ka väiksemad paraadid ning laupäeval ka LGBT paraad.

Paraadidele lisaks toimub iludusvõistlus, mitmeid kontserdeid ja igal ajahetkel on kerge leida linnas peokohta, ülendatud meeleolu ja maizena ning buscapie’site lennutamist. Sarnaselt Holi festivalil osalemisele on üks reegel: kanna riideid, mille määrdumise pärast sa end õnnetult ei tunne 😀 Eks näis, kuidas sellega läheb, minu huvi seda kõike ise kogeda on suur … Seega, kui pidustused on lõppenud, proovin anda uue ülevaate ja kirjeldada, kuidas kirjutatu ja reaalsus kokku läksid 🙂

 

This is a short post describing a bit about some everyday things, about work and Cartagena’s independence day.
This recent time period is like a school break to me, since I have had many of them in my life (from school, university and working in a school) and it feels the same – a nice week or so free of work, but all the time with a knowledge there’s a lot of work coming. Meaning all this week we have been booking a lot of tours, so in November we have a tour almost every day, there are bookings until the end of the year and just a bit ago we got a booking for 19th of April 2019 😀 It makes me very happy that all is going well with work and things are moving forward 🙂
Besides booking tours, an other thing I have getting used to are buscapies, firecrackers, that make a loud sound and are very common to be used during the independence celebrations. The independence of Cartagena is 11/11 and the celebrations take many days including many parades, reading the declaration of independence, concerts, beauty pageants and more. Check out a post here talking more about Cartagena Independence day.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s